Top Channel Albania
Top Channel Albania
  • 75 980
  • 837 624 912
  • 0
  • Iscritto il giorno 23 giu 2011
Top Channel është një televizion kombëtar i pavarur, sinjali i të cilit shtrihet në të gjithë territorin e vendit. Top Channel është i pranishëm me sinjalin e tij në të gjithë Europën, përmes platformës Digitalb si edhe në Amerikën Veriore permes 2 platformave IPTV, TVALB dhe Shqip TV.
Top Channel u themelua nga Presidenti i ndjerë i Top Media, zoti Dritan Hoxha në 30 korrik 2001, duke patur që në fillim të tij, një objektiv të qartë, për të qenë televizioni i të gjithë shqiptarëve përmes trekëndëshit: informim, argëtim, edukim. Një synim që Top Channel është përpjekur ta realizojë ditë pas dite, me profesionalizëm dhe cilësi, çka ka bërë që televizioni të konsiderohet nga të gjithë tashmë si media më e madhe, më e rëndësishme dhe me e ndjekur në vend dhe në hapësirën mbarëshqiptare. Nisur nga cilësia e lartë e programeve informative, argëtuese dhe edukuese, shumë shpejt nga data e krijimit të tij Top Channel fitoi betejën me konkurrencën duke thithur audiencën shqiptare. Që në viti

Video
Rrugorët “hi tech”, gjobat vijnë me postë - Top Channel Albania - News - Lajme
Rrugorët “hi tech”, gjobat vijnë me postë - Top Channel Albania - News - Lajme
Ora fa
Policia Rrugore nuk do t'iu ndalojë më pa arsye. Shkelësit e rregullave të Qarkullimit Rrugor do të konstatohen nga efektivë në lëvizje dhe gjobat do të dërgohen ...
Smogu “vret” Tiranën. Dëmton imunitetin - Top Channel Albania - News - Lajme
Smogu “vret” Tiranën. Dëmton imunitetin - Top Channel Albania - News - Lajme
Ora fa
Rritja e numrit të pacientëve me sëmundjet kardiovaskulare, tumorale apo atyre respiratore, shumë herë vjen si pasojë e ndotjes së mdjesit.
“Pallat për Edmond Begon” - Top Channel Albania - News - Lajme
“Pallat për Edmond Begon” - Top Channel Albania - News - Lajme
Ora fa
Partia Demokratike publikoi dokumentet të cilat sipas saj vërtetojnë sesi kryeministrit dhe Kryetari i Bashkisë së Tiranës kanë ndryshuar projektin urbanistik të ...
“Karta e Studentit”, pjesë e Paktit për Universitetin - Top Channel Albania - News - Lajme
“Karta e Studentit”, pjesë e Paktit për Universitetin - Top Channel Albania - News - Lajme
Ora fa
Në kulmin e protestave të studentëve, Qeveria ka dalë me një draft-pakt, i cili ndër të tjera ofron për të gjithë ata që ndjekin shkollën e lartë, shërbime publike me ...
Skulptura - Në Shtëpinë Tonë, 19 Dhjetor 2018, Pjesa 5
Skulptura - Në Shtëpinë Tonë, 19 Dhjetor 2018, Pjesa 5
Ora fa
Vladimir Metani, skulptor i mitologjisë na tregon mbi rrugëtimin e tij në art. Sjellja në bronx e karaktereve të folklorit ka qenë pasioni i tij prej dekadash.
Loja telefonike - Në Shtëpinë Tonë, 19 Dhjetor 2018, Pjesa 1
Loja telefonike - Në Shtëpinë Tonë, 19 Dhjetor 2018, Pjesa 1
Ora fa
Stela dhe Flori në studio hapin emisionin dhe prezantojnë lojën telefonike. Scroll loja telefonike top-channel.tv/programe/neshtepinetone/
Receta e ditës - Në Shtëpinë Tonë, 19 Dhjetor 2018, Pjesa 3
Receta e ditës - Në Shtëpinë Tonë, 19 Dhjetor 2018, Pjesa 3
Ora fa
Koli Gjoni / Kuzhinier, i cili gatuan patate të mbushur dhe fugaç. top-channel.tv/programe/neshtepinetone/
Camelot - Në Shtëpinë Tonë, 19 Dhjetor 2018, Pjesa 4
Camelot - Në Shtëpinë Tonë, 19 Dhjetor 2018, Pjesa 4
Ora fa
Marion Abazi / Distributor ekskluziv në Shqipëri, i cili prezanton pesë produktet nga kjo kompani. top-channel.tv/programe/neshtepinetone/
Gent Ibrahimi zgjidhet në krye të Këshillit të Lartë të Prokurorisë - Top Channel Albania
Gent Ibrahimi zgjidhet në krye të Këshillit të Lartë të Prokurorisë - Top Channel Albania
Ora fa
Këshilli i Lartë i Prokurorisë në mbledhjen e parë në sallën e ish-Këshillit të Lartë të Drejtësisë, ka zgjedhur si kreun e tij Gent Ibrahimin, i cili vjen nga bota ...
Studentët, debat me Ramën. Takimi në Vlorë nis me protesta - Top Channel Albania - News - Lajme
Studentët, debat me Ramën. Takimi në Vlorë nis me protesta - Top Channel Albania - News - Lajme
Ora fa
Kryeministri Edi Rama po zhvilloi një takim me studentët e Universitetit të Vlorës. Në fjalën e mbajtur, studentët i kanë kërkuar Ramës plotësimin e 8 kërkesave.
Wake Up, 19 Dhjetor 2018, Pjesa 1 - Top Channel Albania - Entertainment Show
Wake Up, 19 Dhjetor 2018, Pjesa 1 - Top Channel Albania - Entertainment Show
Ora fa
Tema: Moti Ne telefon: Lajda Porja Tema: Shtypi - Lexohen mediat online shqiptare dhe të huaja. Tema: Këmbimi valuator ...
Studentët: Nuk dialogojmë! Protesta para Kryeministrisë, pa bllokim rrugësh
Studentët: Nuk dialogojmë! Protesta para Kryeministrisë, pa bllokim rrugësh
Ora fa
Bllokimi i rrugëve nuk ka qenë mënyra që studentët zgjodhën për të protestuar këtë të mërkurë.
Wake Up, 19 Dhjetor 2018, Pjesa 3 - Top Channel Albania - Entertainment Show
Wake Up, 19 Dhjetor 2018, Pjesa 3 - Top Channel Albania - Entertainment Show
Ora fa
Tema: Dokumentet arkivore, hapet Laboratori që i jep fund degradimit Metoda moderne për të shpëtuar dokumentet e rëndësisë së veçantë Te ftuar: Marinela ...
Wake Up, 19 Dhjetor 2018, Pjesa 2 - Top Channel Albania - Entertainment Show
Wake Up, 19 Dhjetor 2018, Pjesa 2 - Top Channel Albania - Entertainment Show
Ora fa
Tema: Almanak, Çfarë ka ndodhur sot? Tema: Aviacioni Civil: Nëse prisni 3 orë avionin kërkoni kompensim Kompanitë problematike, 1900 ankesa shifra më e ...
"Arratia e Shqiptarëve", Top Show, 18 Dhjetor 2018, Pjesa 1
"Arratia e Shqiptarëve", Top Show, 18 Dhjetor 2018, Pjesa 1
Ora fa
Tema: Arratia e shqiptareve! Te ftuar: Ervin Salianji, Milva Ekonomi, Arbian Mazniku, Besart Kadia, Ilir Gedeshi, Eglantina Bardhi, Enida Bozheku ...
Energji nga liqeni i Banjës - Top Channel Albania - News - Lajme
Energji nga liqeni i Banjës - Top Channel Albania - News - Lajme
Ora fa
Kompania norvegjeze “Statkraft” kërkon ndërtimin e një impianti fotovoltaik lundrues për prodhimin e energjisë nga dielli, në liqenin e hidrocentralit të Banjës.
"Arratia e Shqiptarëve", Top Show, 18 Dhjetor 2018, Pjesa 2
"Arratia e Shqiptarëve", Top Show, 18 Dhjetor 2018, Pjesa 2
Ora fa
Tema: Arratia e shqiptareve! Te ftuar: Ervin Salianji, Milva Ekonomi, Arbian Mazniku, Besart Kadia, Ilir Gedeshi, Eglantina Bardhi, Enida Bozheku ...
"Arratia e Shqiptarëve", Top Show, 18 Dhjetor 2018, Pjesa 3
"Arratia e Shqiptarëve", Top Show, 18 Dhjetor 2018, Pjesa 3
Ora fa
Tema: Arratia e shqiptareve! Te ftuar: Ervin Salianji, Milva Ekonomi, Arbian Mazniku, Besart Kadia, Ilir Gedeshi, Eglantina Bardhi, Enida Bozheku ...
Miratohet “Karta e Studentit” - Top Channel Albania - News - Lajme
Miratohet “Karta e Studentit” - Top Channel Albania - News - Lajme
2 ore fa
Në kulmin e protestave të studentëve, Qeveria ka miratuar një vendim, i cili ofron për të gjithë ata që ndjekin shkollën e lartë, shërbime publike me çmime të ...
Korçë/ Aksidentohet makina me mësues, një i vdekur - Top Channel Albania - News - Lajme
Korçë/ Aksidentohet makina me mësues, një i vdekur - Top Channel Albania - News - Lajme
2 ore fa
Një makinë tip “Range-Rover” me targë AA 112 CA, e cila transportonte mësues për në fshatin Arrëz, në Korçë, ka dalë nga rruga duke u aksidentuar.
Top Story/ “Pranvera e Studentëve”, sonte në Top Channel - Top Channel Albania - News - Lajme
Top Story/ “Pranvera e Studentëve”, sonte në Top Channel - Top Channel Albania - News - Lajme
2 ore fa
Top Story vjen sonte me dokumentarin për protestën e studentëve me titull “Pranvera e Studentëve”.
Rama në Vlorë, pritet me protesta edhe në përfundim të takimit - Top Channel Albania - News - Lajme
Rama në Vlorë, pritet me protesta edhe në përfundim të takimit - Top Channel Albania - News - Lajme
2 ore fa
Kryeministri Rama zhvilloi mesditën e së mërkurës një takim me studentët e Universitetit “Ismail Qemali” në Vlorë.
Buxheti, Italia zgjidh mosmarrëveshjet me Brukselin - Top Channel Albania - News - Lajme
Buxheti, Italia zgjidh mosmarrëveshjet me Brukselin - Top Channel Albania - News - Lajme
2 ore fa
Roma dhe Brukseli duket se i kanë sheshuar mospajtimet dhe kanë arritur një kompromis pasi kryeministri Giuseppe Conte i premtoi BE se vendi i tij do të ...
Duka s’paraqitet në seancë, Gjykata mbyll padinë ndaj Braçes - Top Channel Albania - News - Lajme
Duka s’paraqitet në seancë, Gjykata mbyll padinë ndaj Braçes - Top Channel Albania - News - Lajme
2 ore fa
Gjykata e Tiranës ka pushuar gjykimin per padinë që FSHF dhe presidenti i saj, Armand Duka, kishin hapur për akuzën e shpifjes ndaj deputetit të PS, Erjon ...
Veseli, BE-së: Na trajtoni njëlloj! - Top Channel Albania - News - Lajme
Veseli, BE-së: Na trajtoni njëlloj! - Top Channel Albania - News - Lajme
2 ore fa
Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka kërkuar nga Bashkimi Europian që të trajtojë seriozisht çështjen e taksës që Kosova ka vendosur ndaj produkteve ...
Veliaj në Japoni: Shqipëria port hyrëse për investimet japoneze - Top Channel Albania - News - Lajme
Veliaj në Japoni: Shqipëria port hyrëse për investimet japoneze - Top Channel Albania - News - Lajme
2 ore fa
Eksperienca japoneze në menaxhimin e emergjencave civile dhe fatkeqësive natyrore, si dhe një transport publik miqësor me mjedisin ishin temat e vizitës së ...
Bizneset në Britani kërkojnë ‘aksion’ para Brexit-it - Top Channel Albania - News - Lajme
Bizneset në Britani kërkojnë ‘aksion’ para Brexit-it - Top Channel Albania - News - Lajme
4 ore fa
Bizneset britanike kanë kritikuar politikanët se janë fokusuar në garë të brendshme në vend se të përgatiten për Brexit, duke paralajmëruar se nuk ka kohë të ...
Gent Ibrahimi zgjidhet në krye të Këshillit të Lartë të Prokurorisë - Top Channel Albania
Gent Ibrahimi zgjidhet në krye të Këshillit të Lartë të Prokurorisë - Top Channel Albania
4 ore fa
Këshilli i Lartë i Prokurorisë në mbledhjen e parë në sallën e ish-Këshillit të Lartë të Drejtësisë, ka zgjedhur si kreun e tij Gent Ibrahimin, i cili vjen nga bota ...
SHBA, torturë në shkollë ndaj fëmijëve me nevoja të veçanta - Top Channel Albania - News - Lajme
SHBA, torturë në shkollë ndaj fëmijëve me nevoja të veçanta - Top Channel Albania - News - Lajme
4 ore fa
Një shkollë në Shtetet e Bashkuara, besohet se është e vetmja në botë që në mënyrë rutinë godet me shok elektrik nxënësit si formë ndëshkimi.
Rrugët që nuk rregullohen kurrë; Lagjja me gropa në qendër të Lezhës - Top Channel Albania
Rrugët që nuk rregullohen kurrë; Lagjja me gropa në qendër të Lezhës - Top Channel Albania
4 ore fa
S'bëhet fjalë për ndonjë lagje fshati të largët, por para Drejtorisë Rajonalë të Tatimeve në Lezhë, fare pranë institucioneve të tjera të rëndësishme të këtij qyteti.
2000 vite pas shpërthimit, plan emergjence nëse Vezuvi zgjohet - Top Channel Albania - News - Lajme
2000 vite pas shpërthimit, plan emergjence nëse Vezuvi zgjohet - Top Channel Albania - News - Lajme
4 ore fa
Pothuajse 2000 vjet pas shpërthimit më të famshëm vullkanik në historinë njerëzore autoritetet në Pompei kanë diskutuar një plan të ri evakuimi në rast se mali ...
Komunikimet e BE, në shënjestrën e hakerave - Top Channel Albania - News - Lajme
Komunikimet e BE, në shënjestrën e hakerave - Top Channel Albania - News - Lajme
4 ore fa
Disa hakerë kanë shënjestruar me sukses komunikimet diplomatike të Bashkimit Evropian disa vjet me radhë, ka raportuar The New York Times.
Dorëhiqet kryeministri, në Belgjikë - Top Channel Albania - News - Lajme
Dorëhiqet kryeministri, në Belgjikë - Top Channel Albania - News - Lajme
4 ore fa
Kryeministri belg Charles Michel ka dhënë dorëheqjen vetëm pak ditë pasi një nga partnerët kryesorë të tij të koalicionit dha dorëheqjen në lidhje me një ...
Zbulohet një butak i ri, merr emrin Donald Trump - Top Channel Albania - News - Lajme
Zbulohet një butak i ri, merr emrin Donald Trump - Top Channel Albania - News - Lajme
4 ore fa
Presidentët amerikanë zakonisht marrin jo pak nderime, por Donald Trump do të donte ndoshta ta injoronte atë më të fundit. Një amfib i sapo zbuluar që e zhyt ...
Pa koment - Elbasan, kishin dalë për gjah, shokët vrasin aksidentalisht 36-vjeçarin
Pa koment - Elbasan, kishin dalë për gjah, shokët vrasin aksidentalisht 36-vjeçarin
4 ore fa
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Elbasan. Mësohet se një 36-vjeçar është qëlluar me armë gjahu aksidentalisht nga shokët e tij gjatë mesnatës, teksa kishin ...
Çahen tubat e ujësjellësit të ri, banorët fajësojnë punimet pa cilësi - Top Channel Albania
Çahen tubat e ujësjellësit të ri, banorët fajësojnë punimet pa cilësi - Top Channel Albania
4 ore fa
Në këtë rrugë nuk ka rënë shi por kanë shpërthyer ujërat e tubave të ujësjellësit të ri të njësisë administrative Cerme të Bashkisë Divjakë.
Punonjësit e ujësjellësit të Selenicës, në protestë për pagat - Top Channel Albania - News - Lajme
Punonjësit e ujësjellësit të Selenicës, në protestë për pagat - Top Channel Albania - News - Lajme
4 ore fa
Punonjësit e ujësjellësit në Selenicë kanë dalë në protestë para prefekturës Vlorës, pasi kanë 8 muaj pa marrë pagat.
Ngrijnë rrugët në Bulqizë - Top Channel Albania - News - Lajme
Ngrijnë rrugët në Bulqizë - Top Channel Albania - News - Lajme
4 ore fa
Ulja e temperaturave dhe bora e rënë në dy ditët e fundit ka bërë që pedonalja e Bulqizës, po ashtu edhe rrugët dytësore të qytetit të përfshihen nga akulli.
Rama në Vlorë, debaton me studentët para hyrjes në Universitet - Top Channel Albania
Rama në Vlorë, debaton me studentët para hyrjes në Universitet - Top Channel Albania
4 ore fa
Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në ambientet e Universitetit të Vlorës, ka ndalur tek studentët, të cilët i kanë kërkuar që të bëjnë dialog për kërkesat e tyre.
Pa Koment - Korçë/ Aksidentohet makina me mësues, një i vdekur - Top Channel Albania - News - Lajme
Pa Koment - Korçë/ Aksidentohet makina me mësues, një i vdekur - Top Channel Albania - News - Lajme
4 ore fa
Një makinë tip “Range-Rover” me targë AA 112 CA, e cila transportonte mësues për në fshatin Arrëz, në Korçë, ka dalë nga rruga duke u aksidentuar.
Wake Up/ Njihuni me vajzat rock të harqeve - Top Channel Albania - News - Lajme
Wake Up/ Njihuni me vajzat rock të harqeve - Top Channel Albania - News - Lajme
5 ore fa
Si tingëllon muzika rock, pop rock, dubstep etj, me violinë dhe violë. Ato janë katër vajza dhe bashkë i ka bërë pasioni i përbashkët për muzikën. Grupi i tyre ...
Wake Up/ Dokumentet arkivore, hapet Laboratori që i jep fund degradimit
Wake Up/ Dokumentet arkivore, hapet Laboratori që i jep fund degradimit
5 ore fa
Pavarësisht se shumë gjëra kanë ndryshuar në ruajtjen e dokumenteve të rëndësishme.
Wake Up/ Aviacioni civil: Ja kush janë kompanitë e fluturimit më problematike për pasagjerët!
Wake Up/ Aviacioni civil: Ja kush janë kompanitë e fluturimit më problematike për pasagjerët!
5 ore fa
Me ardhjen e festave të fundvitit, pritet që shumë pasagjerë të udhëtojnë drejt dhe nga Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza”. Për të shmangur problematikat ...
Rama në Vlorë, debaton me studentët para hyrjes në Universitet
Rama në Vlorë, debaton me studentët para hyrjes në Universitet
5 ore fa
Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në ambientet e Universitetit të Vlorës, ka ndalur tek studentët, të cilët i kanë kërkuar që të bëjnë dialog për kërkesat e tyre.
Pa Koment - Rama në Vlorë, studentët e presin me protesta  - Top Channel Albania - News - Lajme
Pa Koment - Rama në Vlorë, studentët e presin me protesta - Top Channel Albania - News - Lajme
5 ore fa
Pa Koment - Rama në Vlorë, studentët e presin me protesta.
Pa Koment - Rama në Vlorë, studentët bllokojnë hyrjen e Universitetit
Pa Koment - Rama në Vlorë, studentët bllokojnë hyrjen e Universitetit
5 ore fa
Kryeministri Edi Rama ndodhet në Vlorë për të diskutuar me studentët e Universitetit “Ismail Qemali”.
Vladimir Metani, skulptori i mitologjisë na tregon mbi rrugëtimin e tij në art
Vladimir Metani, skulptori i mitologjisë na tregon mbi rrugëtimin e tij në art
6 ore fa
Në emisioni “Në Shtëpinë Tonë”skulptori i mitologjisë na tregon mbi rrugëtimin e tij në art. Sjellja në bronx e karaktereve të folklorit ka qenë pasioni i tij prej ...
E bukura dhe veçantia e punimeve me gips - Top Channel Albania - News - Lajme
E bukura dhe veçantia e punimeve me gips - Top Channel Albania - News - Lajme
6 ore fa
Në emisionin “Në Shtëpinë Tonë” do të flasim për punimet me gips, do të shohim si bëhen tavane të varur dhe ndarje muresh në mënyrë që ambienti juaj të ...